KİTAPLAR

Dünyayı Bir Kum Tanesinde Görmek

Dünyayı Bir Kum Tanesinde Görmek

Yol uzun yada kısa olmuş ne fark eder. Güneş de doğduğu muhteşemlikle zamanı geldiğinde çekip gider. Bir yola çıktıysan eğer hedefine uzaksın ya da yakın sorgulama dostum.

Sorgulamalar yanılmaları besler. Yanılgılar çelişkileri gizler. Çelişkiler de seni mutsuz eder. Bir yoldaysan eğer yürü be dostum. Arkada kalanlar, seni eleştirenler, olsun be dostum.

Unutma sakın, geriye bakanlar tökezlediler, tökezleyenlerse düştüler. Düşenler de "niye düştün?" diyerek yine eleştirdiler.

Kün Ol

Kün Ol

“Her doğum hatırlamak üzerine yapılan bir yeminle başlar. İlk haykırış ve dökülen gözyaşları inanan insanın doğduğunu müjdeler. Geçen yıllar, yaşanan olaylar ‘insanı değiştirdi’ yanılgısını yaratsa da ortada sadece yaşamla başlayan ölümle devam eden döngünün kapanması vardır. Döngü inançla başlar ve inançla kapanır. Ona enerjisini veren ise inançtır. İnanç potansiyel bir enerjidir. O enerji ortaya sadece hatırlamakla çıkar.” Çatışmalarla örülüdür hayat. Ne kadar kaçmak istese de bazen içinde buluverir kendini insan. Mutlu bir evlilik sürerken, işinde başarılı ve kariyerinin zirvesindeyken, hiç ummadığı bir anda altüst oluş kaçınılmazdır. Kapıldığı girdaptan kurtulmak için ne kadar çaba sarf etse de hayatın oyunu başlamıştır bir kere.

Domates Günlüğü

Domates Günlüğü

2000 doğumlu olan Aslı Sara Bilgili Nurettin Teksan İlköğretim Okulu’nda okumaktadır. Kitap okuyarak geçirdiği günlerin birinde yazmaya karar verdi. Her insanın dünyaya söyleyeceği bir sözü olmalıydı. O da sözlerini bu ilk kitabında topladı.

Çocukların zenginliği gülmektir. Gülen çocuk mutlu çocuktur. Yaşamın ciddileşen asık suratı çocukların gülümsemesinde sevimli hale gelir. Keşke erişkinler de gülebilecekleri bir dünyaya sahip olabilseler. Keşke erişkinler çocuklarından ilk olarak gülümsemelerini isteseler, onların geleceklerini düşünürken biraz da yaşanan anları onlarla gülerek geçirseler. İşte Aslı Sara Bilgili çocukların gülmesini istediği bu kitabı yazdı. Belki erişkinler de çocuklarla birlikte okur, onlar da yaşamın ciddi yüzü yerine gülümseyen yüzünü tercih ederler. Aslı Sara Bilgili bu günlerde 5. sınıfın ödevlerini yaparken yeni kitabı üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ve çocukların güldüğü bir eğitim hayatı hayal ediyor.

Yayınlar hakkında bilgi almak için


İLETİŞİME GEÇİN